Pobierz i korzystaj z darmowego oprogramowania

Niemal każdy płatny program ma swój odpowiednik w postaci darmowego oprogramowania, niektóre z tych programów niczym nie ustępują swym komercyjnym konkurentom a są przypadki że w wielu rozwiązaniach je przewyższają.

 

OpenOffice.org

to pakiet biurowy działający w wielu systemach operacyjnych i środowiskach, z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, urzędach i szkołach.

Pobierz

FreeCommander

jest łatwym w obsłudze menedżerem plików i może z powodzeniem być używany zamiast Explorera. Program ten pomoże Ci w pracy z systemem Windows - znajdziesz w nim wszystkie potrzebne funkcje do codziennego zarządzania zasobami plików i katalogów.

Pobierz

GIMP

to darmowa aplikacja, którą z powodzeniem można wykorzystywać zarówno do zaawansowanej obróbki fotografii jak i do tworzenia grafik na potrzeby Internetu. Podobnie jak Photoshop również GIMP został wyposażony w szereg narzędzi...

Pobierz

Firefox

Poznaj najlepszą przeglądarkę na świecie. Dzięki bezpieczeństwu, stabilności, wydajności i wielu innym cechom, Firefox jest idealnie dostosowany do Twojego sposobu przeglądania WWW. Jego instalacja jest prosta i nic nie kosztuje!

Pobierz

Thunderbird

bardzo dobry klient poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych. Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili.

Pobierz